Okna PCV aluplast to najnowsza generacja profili, które już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości. Są połączeniem nowoczesnej stylistyki i pięknego wyglądu.   W skład szerokiej oferty okien pcv firmy Termo Okna wchodzi szereg profili okiennych: od tych najpopularniejszych o głębokości zabudowy 70 mm, aż po profile z przeznaczeniem do domów pasywnych czyli okna energooszczędne / okna termooszczędne. Są Odpowiedzią na z dnia na dzień rosnącą popularność budownictwa energooszczędnego i tzw. budownictwa pasywnego jest najnowsza gama systemów energeto®. To innowacja na rynku stolarki okiennej rozwiązanie i nowy wymiar w projektowaniu okien, które spełniają najwyższe wymagania w zakresie efektywnej oszczędności energii.   Różnorodność w profilach okiennych i różna głębokość zabudowy gwarantują wybór rozwiązania najlepszego dla Twojego domu i umożliwia dotrzymanie nawet najbardziej surowych norm o ochronie ciepła. Ponadczasowe i harmonijne wzornictwo. Okna pcv wrocław to pierwsza rzecz podczas budowy swojego domku, która po montażu w końcu zamyka najtrudniejszy etap prac.
Okna PCV Wrocław
Okna PVC w naszym kraju produkuje się na tzw. "odchudzonych" profilach klasy B, charakteryzujących się obniżonymi parametrami jakościowymi. Niestety często stosowaną metodą w Polsce jest sprzedawanie pod nazwą znanych marek, tańszych rozwiązań klasy B. Aby osiągnąć dodatkowe oszczędności stosuje się także "odchudzanie" stalowych wzmocnień, co prowadzi do uzyskania w efekcie konstrukcji o bardzo niskiej jakości. Termo Okna jest jedną z nielicznych firm w naszym kraju, która sprzedaje okna pcv z profilami klasy A. Chodzi o to, że konstrukcje te spełniają najwyższe parametry i wymagania techniczne, które konieczne są zarówno w Polsce, jak i w krajach Europy Zachodniej.

Okna PCV

Okna PCV, popularnie nazywane plastikowymi, na chwilę obecną są najczęściej wybieranymi produktami podczas budowy domów. Wynika to z ich wysokiej jakości, stosunkowo niskiej ceny zakupu i utrzymania. Jak wynika z nazwy, ramy wykonane są z tworzywa sztucznego, które w części pozyskiwane jest z recyklingu, co zasługuje na spore uznanie. Wnętrza profili składają się z tzw. komór, im jest ich więcej, tym większe jest zabezpieczenie przed uciekaniem ciepła. W związku z tym, że nie są zbyt odporne na zmienne warunki atmosferyczne (kurczą się i wyginają), nie nadają się do wielkich przeszkleń. Na rynku dostępne są w kolorze białym, mogą być barwione w masie lub okleinowe.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie okien PVC?

Wybór odpowiednich okien nie jest prosty. I słusznie. W bardzo dużym stopniu podnoszą komfort mieszkania. Przy zakupie okna zwróć uwagę na kilka parametrów. Jednym z najważniejszych jest współczynnik przenikania ciepła, który decyduje, jak w Twoim domu będzie ciepło oraz współczynnik izolacyjności akustycznej. Ten drugi parametr ma znaczenie przede wszystkim wtedy, gdy mieszkanie znajduje się przy ruchliwej ulicy. Zwróć również uwagę na cenę, ponieważ zazwyczaj jest ona wyznacznikiem jakości.

Okna PVC stały się już standardem na rynku. Mogą pochwalić się wieloma zaletami takimi jak wodoszczelność, odporność na obciążenia wiatru, co jest ważne jeśli okno będzie umocowane od strony, od której często wieje silny wiatr, dobra ochrona przed włamaniami oraz niezwykła wytrzymałość podczas użytkowania. Wszystkie te zalety okna PVC zawdzięczają materiałowi z jakiego są wykonane - polichlorku winylu, dlatego przy kupnie okien PVC musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość ich wykonania. Wybierz dobrą firmę i przyjrzyj się produktowi, aby mieć pewność, że okno spełni wszystkie swoje funkcje.

Jakie okna PCV wybrać?

Plastikowe okna cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jeżeli zastanawiasz się nad tanim i sprawdzonym rozwiązaniem, musisz wziąć pod uwagę plastikowe okna z polichlorku winylu. Bardzo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej wilgotności oraz nie wymagają konserwacji. Należy poszukać wzmacnianych oraz sztywnych profili od renomowanych producentów, by największa wada w postaci braku możliwości naprawy w razie usterki nie była problemem. Najpopularniejsze są białe okna PCV, jednak w modzie ostatnio pojawił się kolor grafitowy