Poznaj grono najlepszych specjalistów od drzwi przesuwnych i tarasowych w Złotoryi. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możesz nam zaufać, że zapewnimy wysokiej jakości usługę i produkt, który spełni Twoje potrzeby.

Termookna, drzwi przesuwne hst, Chojnowska 2, 59-500 Złotoryja, 768781874

Odkryj wysokiej jakości drzwi przesuwne hst i wszelkiego rodzaju stolarkę okienną od naszych doświadczonych stolarzy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży dostarczamy stolarkę na zamówienie, która jest dostosowana do Twoich potrzeb.

Działamy na terenie Polski Południowo-Zachodniej.


Jakie przesuwne drzwi tarasowe wybrać?

Drzwi tarasowe stanowią płynne przejście między wnętrzem domu i jego otoczeniem. Wprowadzają światło, świeżość i przestrzeń. Powinny stanowić zarówno skuteczną barierę przed zewnętrznymi warunkami pogodowymi, hałasem, zanieczyszczeniami jak i wizualnie łączyć pomieszczenia mieszkalne z tarasem i ogrodem. Dobrej jakości, efektywne energetycznie drzwi tarasowe zapobiegają też wyciekaniu ogrzanego zimą w mieszkaniu powietrza i obniżają wysokość rachunków. Ich mechanizm powinien być bezawaryjny i łatwy w obsłudze.

Drzwi przesuwne aluminiowe HST to z pewnością jedno z najbardziej nowoczesnych, niezawodnych i estetycznych rozwiązań. Wykorzystują one innowacyjny system podnoszono-przesuwny, pozwalając na szybkie i bezwysiłkowe otwieranie i zamykanie skrzydeł. Drzwi HST mogą tworzyć duże powierzchnie efektownych szklanych ścian, które łatwo jest dopasować do każdego rodzaju architektury. Nie zajmują miejsca, ponieważ podczas otwierania jedno skrzydło chowa się za drugim. Występują w wielu rozmiarach i wersjach kolorystycznych. Można komponować je w dowolny sposób łącząc otwierane skrzydła z elementami nieotwieranymi.

Oto popularne wymiary drzwi HST oraz propozycje ich zastosowania.


HST 100


Główne parametry

 • Wysokość skrzydła 100 mm
 • Maksymalny ciężar skrzydła 400 kg
 • Maksymalna wysokość konstrukcji 2,83 m
 • Wysokość szyny 5 lub 13 mm
 • Szeroka paleta oklein kolorowych i drewnopodobnych

HST 85

Prosty i nowoczesny styl.

 • Uf nawet 1,1 W/m2K
 • Drzwi tarasowe o dużych przeszkleniach
 • Prosta obsługa, kompozytowy próg

Drzwi podnoszono – przesuwne HST o grubości profilu skrzydła 85mm łączą w sobie naturalny i nowoczesny styl. Współczynnik przenikania ciepła został obniżony ze względu na możliwość zastosowania szerszych pakietów szybowych (do 50 mm). HST doskonale nadaje się do przestronnego budownictwa i umożliwia budowę drzwi o bardzo dużych przeszkleniach. Specjalne okucia i stalowe wzmocnienia zapewniają łatwą i lekką obsługę.


HST 83


Główne parametry

 • Wysokość skrzydła 83 mm
 • Maksymalny ciężar skrzydła 300 kg
 • Maksymalna wysokość konstrukcji 2,73 m
 • Wysokość szyny 5 mm
 • Szeroka paleta oklein kolorowych i drewnopodobnych

Drzwi Aluminiowe HST 2000 x 2000, Drzwi Aluminiowe HST 2150 x 2200 i Drzwi Aluminiowe HST 2600 x 2500

Tworzą one kwadratowe lub bardzo przybliżone do kształtu kwadratu powierzchnie szklane. Są idealne dla niezbyt dużych domów i mieszkań. Zestawione ze sobą jedno skrzydło przesuwne i jedno nieruchome nie zajmuje dużej powierzchni, a wpuszcza do pomieszczeń mnóstwo światła, piękne widoki i pozwala na swobodne korzystanie z tarasu lub ogrodu. Tego typu drzwi sprawdzą się też doskonale jako szereg trzech czy czterech segmentów zamontowanych w dużej willi.

Drzwi Aluminiowe HST 2000 x 2300, Drzwi Aluminiowe HST 2150 x 2400, Drzwi Aluminiowe HST 2500 x 2300 i Drzwi Aluminiowe HST 2350 x 2100

Drzwi prostokątne są odpowiednie dla budynków o większych powierzchniach ścian. Odpowiednio rozmieszczone, mogą zapewnić piękny, panoramiczny widok nie tylko na taras, ale też na ogród lub dalszy krajobraz.

Drzwi Aluminiowe HST 2016 x 2470

Dzięki dużej różnicy między wysokością, a szerokością, drzwi te dają delikatny efekt wysmuklenia ściany budynku. Podkreślą elegancką harmonię domów klasycznych, jak również wpiszą się doskonale w surowy wygląd brył nowoczesnych projektów architektonicznych.

Drzwi Aluminiowe HST 3000 x 2300, Drzwi Aluminiowe HST 3500 x 2300, Drzwi Aluminiowe HST 4000 x 2300 i Drzwi Aluminiowe HST 5000 x 2500

Drzwi prostokątne o tak znacznej szerokości są przeznaczone wyłącznie dla dużych domów. Dają efekt nieograniczonej przestrzeni. W przypadku dużych działek i ogrodów, jedno skrzydło może otwierać wyjście na taras, kolejne na basen, jeszcze inne na trawnik.

Profil dostępny w szerokiej palecie oklein kolorowych i drewnopodobnych
 
Standard
paleta kolorów hst standard

Premium
paleta kolorów hst premium

pe-68_okna

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres e-mail (wymagane)

  Nr telefonu

  Adres

  Temat

  Załącznik

  Treść wiadomości

  FAQ

  Nie każdy musi znać się na technicznych aspektach drzwi, okien i innych elementów konstrukcji i wyposażenia budynków. Oto najczęstsze pytania stawiane przez osoby planujące zakup nowych drzwi balkonowych lub tarasowych.

  1Czym są drzwi balkonowe HST?
  Drzwi prostokątne o tak znacznej szerokości są przeznaczone wyłącznie dla dużych domów. Dają efekt nieograniczonej przestrzeni. W przypadku dużych działek i ogrodów, jedno skrzydło może otwierać wyjście na taras, kolejne na basen, jeszcze inne na trawnik.
  2HST czy PSK - który system wybrać?
  Drzwi PSK charakteryzują się niższą ceną i otwieraniem poprzez uchylenie skrzydła i jego przesunięcie. Zdecydowanie bardziej zaawansowany technologicznie i dający więcej możliwości jest system HST. Można przy jego pomocy zamontować większe przeszklenia, próg wbudowany w podłogę oraz niezwykle wygodny w użytkowaniu mechanizm przesuwny.
  3Jakie wymiary mogą mieć przesuwne drzwi tarasowe HST?
  Drzwi HST występują w wielu wielkościach. Ich szerokość może dochodzić nawet do 6,5 metra, a wysokość sięgać 2,5 m.
  4Jakie są schematy otwierania drzwi przesuwnych HST?
  Drzwi tarasowe HST mogą być otwierane w lewą lub prawą stronę. Istnieje także możliwość zamontowania dwóch skrzydeł obok siebie, które będą otwierały się w przeciwnych kierunkach, tworząc bardzo dużą przestrzeń otwartą.
  5Czy drzwi przesuwne są szczelne?
  Tak, drzwi HST charakteryzują się bardzo wysokim stopniem szczelności i energooszczędności. Nie trzeba się martwić o to, że przez ościeżnicę uchodzić będzie ogrzane w domu powietrze. Drzwi przesuwne skutecznie chronią także przed dostawaniem się do wnętrza domu kurzu, opadów atmosferycznych i owadów.
  6Czy drzwi unoszono-przesuwne HST 85 są ciepłe?
  Ulepszona konstrukcja drzwi przesuwnych HST 85 pozwala zakwalifikować je do bardzo dobrze izolujących. Przenikalność profili jest tak niewielka, że zgodnie z normami można wariant HST 85 można bezpiecznie stosować w każdym rodzaju budownictwa.
  7Okna trzyszybowe, czy dwuszybowe?
  Jeśli chodzi o izolację akustyczną, to nie ma dużych różnic pomiędzy skutecznością okien dwuszybowych i trzyszybowych. Inaczej sprawa wygląda w przypadku przepuszczalności ciepła. Potrójna szyba zapewnia zdecydowanie lepszą termoizolację w oknach i drzwiach przeszklonych. Inwestycja w dobrej jakości okna lub drzwi trzyszybowe zwróci się już po kilku sezonach.
  8Jakie przesuwne drzwi tarasowe wybrać?
  Najnowocześniejszy i najbardziej przyjazny dla użytkownika jest zdecydowanie system HST. Jest łatwy w obsłudze, nie zajmuje miejsca w domu i daje ogromne możliwości aranżacyjne i technologiczne.
  9Drzwi tarasowe i balkonowe – otwierane czy przesuwne?
  Otwierane drzwi balkonowe potrzebują do otwarcia się określonej przestrzeni. Bardziej praktyczne są drzwi przesuwne, które chowają się za sąsiednim segmentem.
  10Białe czy kolorowe – jakie drzwi tarasowe oraz okna wybrać?
  Kolor drzwi tarasowych zależy od barwy elewacji oraz pozostałych drzwi i okien w domu. Najbardziej popularne są drzwi białe, jednak kolorowa okleina nadaje budynkom ciekawego charakteru.

  Harmonia przestrzenii

  Słowo harmonia wywodzi się ze starogreckiego óρμονία, czyli zgodność. Stosowana w projektowaniu przestrzeni zapewnia poczucie spokoju, bezpieczeństwa i ładu. Są to warunki idealne do efektywnej pracy, wypoczynku, koncentracji i przyjemnego spędzania czasu w biurze, szkole lub we własnym domu.

  Czytaj więcej

  Drzwi przesuwne, a aranżacja przestrzeni

  Drzwi przesuwne pozwalają na połączenie tarasu i salonu w jedno pomieszczenie latem. Przez cały rok zaś pozwalają na cieszenie się wpadającym przez nie słońcem i dostępnym dzięki nim widokom. Dzięki temu, że nie zabierają miejsca, można je zainstalować bez obaw, że stworzą problemy przy aranżowaniu wnętrz. Stosując przeszklone drzwi przesuwne pamiętać należy o harmonijnym dopasowaniu do siebie przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej budynku. Taras lub ogród nie może gryźć się ze stylem urządzenia pomieszczeń. Jeśli przykładowo dom urządzony jest w ozdobnym, swobodnym i nawiązującym do dzikiej natury stylu boho, a za oknem rozpościera się minimalistyczny ogród z przyciętymi pod linijkę krzewami i trawnikiem, to może to stanowić zbyt duży kontrast.
  Drzwi przesuwne zawsze należy starannie dobrać do konkretnego projektu budynku. Należy odpowiednio zaplanować ich ulokowanie i kompozycję poszczególnych elementów. Trzeba wziąć pod uwagę wysokość budynku, długość i grubość jego ścian, kolorystykę. Pamiętać należy też oczywiście o funkcjonalności i wymaganiach klienta. Wybór i montaż odpowiednich drzwi przesuwnych to złożony proces, więc warto wybrać do tego doświadczoną firmę specjalizującą się w stolarce otworowej.

  Niski próg w drzwiach tarasowych

  Próg nawet przy otwartych drzwiach tarasowych stanowi fizyczną granicę między domem, a ogrodem. Ważne, żeby można było przekraczać go w łatwy i bezpieczny dla domowników sposób. Niski próg to gwarancja szczelności, trwałości i wygodnego korzystania z drzwi tarasowych. Jest też przyjazny dla osób niepełnosprawnych, kontuzjowanych lub starszych, które mogą mieć problemy z pokonywaniem tego typu przeszkód.

  Ościeżnice drzwi balkonowych HST

  Ościeżnice drzwi balkonowych HST wyposażone są zwykle w kształtowniki wzmacniające aluminiowe i/lub stalowe, które skutecznie redukują ciężar skrzydeł. Odpowiednio zamontowana ościeżnica stanowi szczelne uszczelnienie i barierę między wnętrzem budynku, a kurzem, pyłami, zimnem, opadami atmosferycznymi, owadami itd.

  Progi drzwi balkonowych HST

  Progi w drzwiach HST wykonywane są z aluminium i specjalistycznych, wytrzymałych tworzyw sztucznych. Są niskie i energooszczędne. Wmontowane w nie prowadnice oraz specjalne rolki pozwalają na łatwe i płynne przesuwanie drzwi. Wystarczy nacisnąć klamkę i lekko nacisnąć na krawędź skrzydła drzwiowego.

  Zwiń tekst

  Drzwi przesuwne - funkcjonalność i łatwość obsługi

  Drzwi HST przesuwają się łatwo i szybko. Nawet małe dzieci poradzą sobie z ich użytkowaniem. Dzięki dopracowanej konstrukcji okuć, zawierających specjalne kółka, skrzydła otwiera się płynnie i cicho. Nie trzeba więc martwić się o to, że wychodząc na taras obudzimy osobę drzemiącą w salonie na kanapie.

  Jeden system - trzy warianty wykonania

  Systemy do drzwi HST są nieustannie dopracowywane i unowocześniane. Dzięki temu powstają różne ich rodzaje. W zależności od parametrów wyróżnia się drzwi przesuwne:

  • HST 100
  • HST 85
  • HST 83
  • i wiele innych.

  Każdy z wariantów jest odpowiedni dla skrzydeł drzwiowych o nieco odmiennej wadze i wysokości. Różnią się także wysokością oraz konstrukcją szyny. Każdą można zamówić w okleinie drewnopodobnej lub w jednym z wielu dostępnych kolorów. Przy wyborze warto skonsultować się z profesjonalnym sklepem lub producentem, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

  Wpływ modyfikacji konstrukcji na wartość współczynników przenikania ciepła

  Ościeżnice wykonane z samego aluminium mogłyby sprawiać, że przez okna przesuwne uciekało by z domu ciepło. Na szczęście producenci drzwi HST łączą aluminium ze specjalistycznymi tworzywami sztucznymi, stosują uszczelki i wykonane z PVC tzw. ciepłe progi, które zapewniają dodatkową termoizolację. Ten nowoczesny system nie pozwala na wnikanie mrozu, wilgoci do środka, ani na utratę ciepłego powietrza z mieszkania.

  Schematy otwierania drzwi podnoszono-przesuwnych

  Drzwi HST mogą przesuwać się zarówno w lewo, jak i w prawo. Można też zamontować 4 skrzydła, z których dwa środkowe otwierać się będą w przeciwnych kierunkach. Istnieje też możliwość zamontowania automatycznego napędu, który umożliwi otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą pilota lub aplikacji.