ŻALUZJE FASADOWE / ŻALUZJE ELEWACYJNE

Żaluzje elewacyjne oferowane przez naszą firmę to:  
  • najlepsza ochrona przed promieniami słonecznymi oraz hałasem
  • płynna regulacja przepuszczania światła dziennego do pomieszczenia
  • zastosowanie wysokiej jakości powłok lakierniczych odpornych na czynniki atmosferyczne
  • różnorodność rozwiązań konstrukcyjnych, lamele typu C i Z o różnych szerokościach
  • prowadzenie lameli: linka stalowa lub prowadnica
  • bogata kolorystyka
  • sterowanie ręczne lub elektryczne
  • bogate wyposażenie dodatkowe (automatyka wiatrowa, słoneczna i deszczowa)
  W nowoczesnej architekturze wiele obiektów powstaje ze znacznymi przeszklonymi powierzchniami. Głównie to biura i budynki administracyjne, przedsiębiorstwa i centra handlowe jak również budynki mieszkalne. Tworząc duże powierzchnie okienne projektanci skupiają się na tym, aby uzyskać jak najwięcej światła ale równocześnie powstaje problem jak uchronić się przed nadmierną ilością światła i ciepła w upalne dni.   Najlepszym rozwiązaniem do zaciemniania otworów okiennych z zewnatrz są żaluzje fasadowe. Latem tworzą ochronę przeciwsłoneczną likwidując główną przyczynę nagrzewania się wnętrza budynku oraz wspomagając lub zastępując pracę klimatyzatorów oszczędzając tym samym energię.   Elementy konstrukcyjne żaluzji fasadowych wykonywane są z wysokogatunkowych stopów aluminium, gwarantując im wysoką wytrzymałość na lata. Szeroka gama kolorów umożliwia architektom sprawniejsze prace projektowe elewacji. W połączeniu z izolacja cieplną i akustyczną znacznie podnoszą standard budynku.   Jeśli są Państwo zainteresowani zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub bezpośredniego kontaktu z najbliższym przedstawicielem, który dokładnie wyceni i pomoże dobrać odpowiedni produkt pod Państwa wymagania.

Żaluzje elewacyjne

Żaluzje elewacyjne pełnią funkcję zabezpieczającą przed nadmiernym nasłonecznieniem, hałasem i włamywaczami. Są montowane na zewnętrznej części budynku. Odpowiednio dobrane, będą współgrać z elewacją. Nadają się do małych okien, ale będą również odpowiednie do wielkich powierzchni szklanych - dzięki swojej lekkiej konstrukcji. Wykonane są z odpowiednich materiałów, które są odporne na działanie wszelkich zjawisk atmosferycznych. Ich zwijanie i rozwijanie odbywa się za pomocą sznurków umieszczonych wewnątrz mieszkania. Na rynku są już dostępne w pełni automatyczne żaluzje, które posiadają specjalne czujniki pogodowe i zasłaniają okna w odpowiednich warunkach i o odpowiednim czasie.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie żaluzji elewacyjnych?

Żaluzje elewacyjne pojawiają się coraz częściej przede wszystkim na nowoczesnych budynkach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je na starszych domach, musisz jednak zwrócić uwagę na to, aby dobrze komponowały się wizualnie z innych elementami domu, jak na przykład okna, drzwi, a także samą bryłą budynku. W ich przypadku niezwykle ważna jest jakoś. Zwróć więc uwagę między innymi na to, czy objęte są gwarancją. Będziesz musiał także dokonać wyboru rodzaju sterowania - ręczne bądź elektroniczne.

Żaluzje elewacyjne to dość duży koszt, dlatego zanim się na nie zdecydujesz przemyśl, czy na pewno nie warto ich zastąpić tradycyjnymi. Jeśli jednak stać Cię na takie rolety to jedyna rzecz, na którą warto szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie to skrzynka będąca jednym z elementów żaluzji. Jest ona dość widoczna już po montażu, dlatego ważne abyś wybrał odpowiedni kolor i kształt by była pięknym uzupełnieniem a nie łyżką dziegciu w beczce miodu.

Jakie żaluzje elewacyjne wybrać?

Żaluzje elewacyjne (fasadowe) to nowoczesne rozwiązanie w temacie osłon okiennych. Mocowane są od zewnątrz i wspomagają pracę klimatyzacji. Stosuje się je w mocno przeszklonych obiektach architektonicznych, gdzie doskonale spełniają swoją rolę. Żaluzje te mogą być nawet w pełni automatyczne w kwestii odsłaniania i zasłaniania. Są drogim rozwiązaniem, jednak robiącym wrażenie wizualnie oraz skuteczne w swoim zadaniu. Mają dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne