Systemy przesuwne są niezbędne w dzisiejszej aranżacji nowoczesnych, a zarazem funkcjonalnych przestrzeni biurowych oraz mieszkalnych. Termo Okna daje Państwu całą gamę rozwiązań – od najprostszych po zaawansowane.

Sprawdzone wzmocnienia stalowe i aluminiowe zapewniają doskonałą statykę, długookresowe zachowanie funkcji okna oraz bezpieczeństwo antywłamaniowe. Wzornictwo o klasycznej optyce i wyważonych proporcjach. Stonowany, neutralny wygląd i kontury zewnętrzne pasują praktycznie do każdej elewacji. Profile nadają się do gięcia łuków.

Systemy przesuwne

Systemy przesuwne są idealną opcją w pomieszczeniach, gdzie powierzchnia jest ograniczona. Dzięki tym zastosowaniom zaoszczędzisz miejsce. Są stosowane do drzwi, bram a nawet mebli. Powinny być odpowiednio wykonane, aby spełniały swoją funkcję. Wybierając odpowiedni system, musisz odpowiedzieć na kilka istotnych pytań:

  • gdzie będą zainstalowane?
  • jaka jest grubość drzwi lub bramy?
  • jaki będzie sposób otwierania?
  • jaki jest ciężar drzwi lub ramy?

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie systemów przesuwnych?

Systemy przesuwne to zdecydowanie niezwykły komfort i wygoda dla posiadaczy tarasów, balkonów i innych dużych przeszkleń. Jeśli rozważasz montaż takiego systemu również u siebie, to musisz wiedzieć, że na rynku dostępne są przede wszystkim dwa najważniejsze systemy przesuwne. Są to typu PSK oraz HST. To, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, jest uzależnione od wielu czynników, np. wielkości przeszkleń oraz, czy chcesz całkowicie zrezygnować z progów. Wybierz z myślą o własnej wygodzie.

System przesuwny w drzwiach może okazać się przyszłością w zwykłych domach chociaż aktualnie spotykane są zazwyczaj w biurowcach i urzędach. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem takich drzwi, sprawdź czy kółka są wyposażone w profesjonalną powłokę, chroniącą je przed ścieraniem. Musisz wiedzieć, że systemy przesuwane nie zapewniają takiej szczelności jak tradycyjnie zamykane drzwi.

Jakie systemy przesuwne wybrać?

Drzwi przesuwne to wygodne i nowoczesne podejście to tematu drzwi. Oszczędzają przestrzeń w niewielkich pomieszczeniach, nikomu nie przeszkadzają (chowają się w ścianę lub obok niej). Wbrew pozorom gdy zdecydujesz się na drzwi przesuwne nie musisz zmieniać podłogi w żaden sposób. Większość z nich polega jedynie na górnej szynie, to oszczędza czas montażu oraz miejsce i pieniądze. Drzwi przesuwne to perfekcyjna opcja w garderobach, w przedpokoju, w salonie oraz w wielu innych pokojach gdzie chcemy zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Szczególną uwagę zwróć na opinie o zawodności danych drzwi przesuwnych. Dobre drzwi starczą na wiele lat