Okna drewniane

Eleganckie, nadają charakter oraz pięknie się prezentują - takie właśnie są okna drewniane. Powstają z drewna klejonego, które już podczas produkcji zostaje odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu nie odkształcają się pod wpływem temperatury czy działania innych czynników środowiskowych. Decydując się na ten rodzaj okien, musisz zdawać sobie sprawę, że potrzebują one odpowiedniej pielęgnacji, a co kilka lat trzeba poddać je gruntownej renowacji. Wynika z tego, że są drogie w utrzymaniu, ale dzięki odpowiednim zabiegom będą Ci służyć przez długie lata.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie drewnianych okien?

Zastanawiałeś się kiedyś nad kupnem drewnianych okien? Mają one wyjątkowy charakter, ale zazwyczaj są również droższe. Jeśli rozważasz taki wybór, to zwróć uwagę przede wszystkim na takie parametry jak izolacja termiczna oraz akustyczna. Na pewno chcesz mieć w domu ciepło oraz cicho. Jeśli chodzi o dźwiękoszczelność, to ma ona szczególne znaczenie, gdy mieszkasz, np. przy ruchliwej ulicy. Zapytaj, z jakiego drewna okna zostały wykonane. Mogą być sosnowe lub np. dębowe. Istotna jest również grubość profili oraz jakość okuć.

Drewniane okna mają wiele zalet, jedną z nich jest ich sam wygląd. Świetnie wpisują się w klasyczny styl, ale także w nowoczesny. Zanim zdecydujesz się na okno drewniane pamiętaj o jego dwóch podstawowych mankamentach. Pierwszy z nich to podatność na wilgoć, dlatego musisz się upewnić czy okno jest odpowiednie zabezpieczone. Drugim jest fakt, że izolacja okna z drewna jest na wysokim poziomie wtedy, gdy rama jest odpowiednio gruba.

Jakie okna drewniane wybrać?

W przypadku okien drewnianych należy głównie zastanowić się nad rodzajem drewna jaki chcemy użyć. Różne gatunki różnią się wyglądem, trwałością oraz ceną. Najlepszymi wyborami dla Twojego domu będą dąb oraz modrzew, które w wysokiej cenie zawierają w sobie wysoką trwałość, jakość oraz wygląd. Z tańszych odpowiedników warto podkreślić sosnę oraz świerk, które również sprawią się doskonale. Nie można zapomnieć by sprawdzić jakie konkretne okno posiada izolację termiczną, gdyż może się to różnić nawet w przypadku użycia tego samego rodzaju drewna.