Okna dachowe VELUX

 

Okna dachowe VELUX zapewniają światło, wentylację i komfort użytkowania od prawie 70 lat. Komfort i funkcjonalność poddasza zależy od właściwego doboru typów okien do funkcji wnętrz i ich architektury. Oferujemy wiele typów okien. Mają one inne funkcje, ale pasują do siebie, dlatego można łączyć różne typy w całym domu, a nawet w jednym pomieszczeniu.

Okna Dachowe FAKRO

 

Firma FAKRO powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 20 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych.

Okna dachowe

Okna dachowe, jak wynika z nazwy, montowane są na dachu, aby doświetlić pomieszczenia znajdujące się na poddaszu. Powinny stworzyć idealne warunki do odpoczynku, nauki i pracy. Inną funkcją okien połaciowych, bo tak również są nazywane, jest odcięcie od środowiska zewnętrznego, dlatego powinny być grube, aby tworzyć barierę dla hałasu. Dodatkowo powinny zabezpieczać przed utratą ciepła, ale po otwarciu powinny zapewnić dobrą cyrkulację powietrza. Aby okna dachowe dobrze spełniały swoje funkcje, musisz dopasować je odpowiednio do kąta nachylenia dachu, zyskasz tym samym okna spełniające wszystkie Twoje wymagania.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie okien dachowych?

Wśród okien dachowych najpopularniejsze są przede wszystkim dwa rozwiązania. Są to okna obrotowe oraz uchylno-obrotowe. To drugie rozwiązanie ma ważną zaletę - można wyglądać przez nie jak przez okno standardowe. Okno dachowe powinno również pasować wizualnie do wnętrza Twojego pokoju. Wybierz więc takie, które dobrze dopełni całość. Aby Twoje okno było w pełni energooszczędne, zadbaj również o jego jakość pod względem termoizolacyjności. Na pewno nie chcesz, żeby uciekało przez nie ciepło.

Szukasz najlepszych okien dachowych? Wybierając z wielu ofert zwróć uwagę na dwie dość ważne kwestie. Istotny jest sposób otwierania okna dachowego, upewnij się, że będzie odpowiednio pasował do Twojego mieszkania. Kluczowe dla utrzymania czystości są możliwości obrotowe skrzydła. Najlepiej, żeby obracało się o całe 180 stopni, aby łatwo można było dosięgnąć każdej krawędzi szyby. Dla osób lubiących ciszę ważne może być odpowiednie wyciszenie okna, przed chociażby padającym deszczem.

Jakie okna dachowe wybrać?

Nie jesteś pewny jakie okno dachowe wybrać? Zwróć uwagę na typ otwierania okna, Czy są to okna obrotowe czy uchylne, a może rozwierane na boki? Okno nie powinno zajmować zbyt dużo miejsca, jeżeli chcemy oświetlić dach lepszym rozwiązaniem jest użycie kilku mniejszych okien niż jednego dużego. Tworzywo z którego ma być wykonane okno dopasuj do wyglądu pomieszczenia. Powinno być stylowe i eleganckie, a jednocześnie spełniać swoją funkcję. Decyzja należy do Ciebie!