LUPROF MB-104 PASSIVE

System okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną MB-104 Passive, o najwyższej izolacyjności termicznej, spełnia wszelkie wymagania stawiane elementom stosowanym w budownictwie pasywnym.


System ten służy do wykonywania elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn i konstrukcji przestrzennych, które cechuje, poza doskonałą izolacją termiczną, również bardzo dobra izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze oraz wysoka wytrzymałość konstrukcji.

Konstrukcja kształtowników systemu MB-104 Passive posiada dwa warianty wykonania w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej: SI i AERO

Parametry okien i drzwi wykonanych z elementów systemu MB-104 Passive przekraczają obecne wymagania najostrzejszych, obowiązujących przepisów i norm, dlatego też system MB-104 Passive jest systemem dedykowanym do budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

DRZWI MB-104 PASSIVE

OKNA MB-104 PASSIVE

DANE TECHNICZNE

ZALETY SYSTEMU MB-104 PASSIVE:

  • okna z certyfikatami Passive House Institute Darmstadt dla wersji MB-104 Passive SI oraz MB-104 Passive Aero
  • drzwi z certyfikatem Passive House Institute Darmstadt dla wersji MB-104 Passive SI+
  • wysoka izolacyjność termiczna dla okna otwieranego UW od 0,53 W/(m2K) oraz dla drzwi UD od 0,62 W/(m2K)
  • ponadnormatywne parametry szczelnościowe i izolacyjne
  • szeroki zakres szklenia do 81 mm
  • drzwi zewnętrzne dostępne zarówno w wersji przeszklonej, jak i w wersji panelowej – idealnej jako drzwi wejściowe do nowoczesnego domu

Na bazie systemu MB-104 Passive można także wykonywać drzwi panelowe, które dają bogate możliwości estetyczne i są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Okna Aluprof

W oknach Aluprof zastosowane są systemy aluminiowe, dzięki którym możliwa jest produkcja różnych produktów, zależnych od potrzeb i przeznaczenia. Charakteryzują się dużą funkcjonalnością, energooszczędnością, zabezpieczeniami antywłamaniowymi, estetyką oraz odpornością ogniową. Wśród oferowanych okien możesz zaopatrzyć się w przeszklone ścianki działowe bez izolacji termicznej lub termoizolacyjne okna balkonowe.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie okien Aluprof?

Aluprof to producent profili aluminiowych, jeśli więc Twoim zamierzeniem są okna wykonane z tego materiału, to zwróć również uwagę na ich współczynnik przenikania ciepła oraz dźwiękoszczelność. Takie okna na pewno świetnie sprawdzą się w przypadku dużych przeszkleń. Jeśli więc rozważasz duże tarasowe okna lub lub inne duże przeszklenia, to zapoznaj się również na ofertę okien wykonanych z aluminium, które mają także bardzo wiele zalet. Duże szklane powierzchnie muszą zdecydowanie charakteryzować się ciepłochronnością.

Sprawdzając propozycję firmy Aluprof nie można przeoczyć jednego z najlepszych systemów tej firmy. Chodzi o MB-104 Passive, który posiada wysoką energooszczędność i posiada certyfikat Instytutu Domów Pasywnych. Dodatkowo firma posiada w swojej ofercie moskitiery, które warto zamontować wraz z oknami, gdyż ich rola jest kluczowa latem, kiedy nie chcemy inwazji owadów w domu.

Dlaczego warto wybrać okna Aluprof?

Aluprof to Europejski gigant założony (umownie) w 1945 roku. Coraz śmielszymi projektami zaskakuje pomysłowością i wysokim poziomem dostarczanych usług. Ten jeden z czołowych producentów systemów aluminiowych posiada oddziały nawet w USA, gdzie podbija rynek. Ich celem jest zrealizowanie przyszłości. Samowystarczalnych miast pod względem energii, surowców oraz wody. Świata przyszłości. Przekonaj się sam!