Nasze okna legnica i konstrukcje aluminiowe tworzymy w oparciu  o systemy Ponzio.

Spełniają one rygorystyczne wymogi  pod względem energooszczędności, bezpieczeństwa i komfortu, tak aby każdy mógł poczuć się pewnie w swoim własnym domu, biurze czy ogrodzie zimowym.

Okna aluminiowe Wrocław firmy TermoOkna współtworzą już obraz nowoczesnej architektury  w wielu krajach świata, a innowacyjne rozwiązania systemowe

Ponzio wyznaczają trendy w konstrukcjach okienno –  drzwiowych o różnym przeznaczeniu użytkowym. Pośród bogatej oferty okien, drzwi legnica, fasad zapewniamy także godne uwagi rozwiązania przeciwpożarowe.

Okna aluminiowe Wrocław

Okna aluminiowe Legnica

Okna aluminiowe Bolesławiec

Okna aluminiowe Jawor

Okna aluminiowe Środa śląska

Okna aluminiowe Kąty Wrocławskie

Okna aluminiowe Jelenia Góra

Okna aluminiowe Lubań

Okna aluminiowe Złotoryja

Okna aluminiowe Polkowice

Okna aluminiowe Lubin

Okna aluminiowe Chojnów

Okna aluminiowe

Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pojawiło się w tej dziedzinie. Okna aluminiowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością na czynniki atmosferyczne, nie odkształcają się, przez co idealnie nadają się do dużych przeszkleń lub bardziej skomplikowanych projektów. Decydując się na ten rodzaj okien, musisz sobie zdać sprawę, że nie posiadają dobrych właściwości izolacyjnych, więc ciepło będzie szybko uciekać z pomieszczenia. Ich zaletą jest fakt, że nie potrzebują żadnych zabiegów konserwacyjnych.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie aluminiowych okien?

Jeszcze do niedawna okna aluminiowe montowane były zazwyczaj w biurowcach i innych nowoczesnych budynkach. Teraz coraz częściej pojawiają się również w prywatnych domach i mieszkaniach. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie u siebie, to przy zakupie zwróć uwagę na wygląd profili. Ważne jest, aby dopasować jest do budynku pod względem estetycznym. W tym przypadku możesz liczyć nawet na wyjątkowo oryginalne kolory. Nie mniej ważna jest oczywiście również ich termoizolacja oraz dźwiękoszczelność.

Jeśli zastanawiasz się czy warto kupić aluminiowe okna to zwróć uwagę na ich istotną wadę jaką jest brak możliwości naprawy jakichkolwiek uszkodzeń - od rys na ramach po wgniecenia. A jak zdecydowałeś się już na ich zakup to po otrzymaniu towaru dokładnie sprawdź, czy nie ma on żadnych uszczerbek, później ciężko będzie dowodzić, że to nie Ty je zrobiłeś. Przez to, że aluminiowe okna nie są tak popularne jak na przykład PVC czy drewniane, to zwykle kosztują więcej, gdyż często produkowane są pod indywidualne zamówienie.

Jakie okna aluminiowe wybrać?

Okna aluminiowe to pomysł wykorzystywany w awangardowych projektach. Obecnie zazwyczaj łączy się drewno z aluminium, które wspomaga trwałość i piękno drewna. Bardzo często wykorzystywane w biurowcach, a ostatnio coraz częściej w domach jednorodzinnych. Jest to rozwiązanie pełne zalet: Niska waga, wysoka sztywność i wytrzymałość w porównaniu do konkurentów. Wysoka odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne niesie za sobą jednak konsekwencje cenowe. Okna aluminiowe nie należą do najtańszych oraz nie są idealnym izolatorem, jednak na pewno nie powinieneś ich pomijać w trakcie myślenia nad projektem mieszkania.