Daszki szklane, zadaszenia szklane.

Oferowane przez nas daszki szklane to produkty charakteryzujące się najwyższą jakością wykonania, trwałością i pięknym wyglądem. TermoOkna to producent dzięki czemu wykonamy każdy rodzaj daszku jaki Państwo potrzebują i dopasujemy do każdego rodzaju budynki i elewacji.

Daszki szklane mocujemy na odciągach lub punktowo.

Daszki szklane montowane na odciągach proponujemy wszędzie tam, gdzie konieczny jest nowoczesny lekki design, nie wyróżniający się na tle elewacji budynku.

Daszki szklane mocowane punktowo, polecamy w przypadku daszków o dużych gabarytach, łukowych lub w budynkach, dla których staną się dodatkową ozdobą. Różne rodzaje belek stalowych, ciekawe-dynamiczne lub statyczne układy rurek dodadzą uroku każdej elewacji, oraz staną się osobnym dodatkowym, ozdobnym elementem architektonicznym.

Wszelkie elementy do mocowania daszków szklanych produkujemy ze stali nierdzewnej w gat. 304 lub ze stali konstrukcyjnej zabezpieczonej antykorozyjnie i malowanej we wszystkich kolorach.

W daszkach szklanych używamy następujących rodzajów szkła:

  • szkło przezroczyste
  • szkło barwionego w masie, kolory zieleni, grafitu, brązu, itp.
  • szkło mleczne
  • szkło laminowane, w dowolnym kolorze z palety RAL

Daszki szklane

To nowoczesne rozwiązania stosowane w architekturze i budownictwie. Stosowane nad drzwiami czy tarasem, podkreślają nowoczesny styl budynku. Materiał stosowany do tego celu to szkło hartowane, które jest odporne na zjawiska atmosferyczne, w tym grad, który z wielką intensywnością może uderzać o powierzchnię. Mocowane są na specjalnych ocynkowanych wysięgnikach, które przytrzymują szkło na odpowiedniej wysokości, są tak zamocowane, aby uchronić szkło przed upadkiem.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie daszku szklanego?

Decydując się na daszek szklany masz do wyboru dwa najbardziej popularne warianty: daszek szklany na wspornikach oraz z naciągiem. Wybór konkretnego rozwiązania związany jest z kilkoma czynnikami, m.in. możliwościami architektonicznymi budynku oraz wielkością powierzchni przeznaczoną na zadaszenie. Niezależnie jednak od tego, na jaki typ się zdecydujesz, zwróć uwagę na jakość całej konstrukcji oraz jej wykończenia, będzie przecież służyć Ci przez lata.

Daszek szklany to ładna, nowoczesna instalacja, jednak zawsze na pierwszym miejscu trzeba stawiać bezpieczeństwo. Zwróć uwagę na to, czy szkło, które kupujesz w przypadku ewentualnego rozbicia rozbryzguje się na kawałki podnosząc ryzyko utraty życia lub zdrowia, czy nie. Sprawdź jakoś mocowań i samego szkła, które powinno być odpowiednio odporne na warunki atmosferyczne. Nie możesz zapomnieć, że czyszczenie takie daszku może być nie lada wyzwaniem.

Jakie daszki szklane wybrać?

Daszek powinien pasować do otoczenia i elewacji budynku. Szkło pasuje praktycznie wszędzie, więc zawsze będzie to dobry wybór. Kolejną zaletą takich daszków jest duża trwałość oraz bezpieczeństwo z uwagi na wykonanie. Szkło bezpieczne laminowane to nowoczesny i wszechstronny materiał i na ten materiał warto zwrócić uwagę jeżeli myślisz o daszku szklanym. Pilnować trzeba mocować, które powinny być wytrzymałe na deszcze i śnieg. Najlepiej jeżeli poza ochroną daszek potrafi też dobrze przepuszczać światło