Systemy Przesuwne Platerówka
13 lipca 2021Systemy Ogrody Zimowe Złotoryja
13 lipca 2021Ogrody Zimowe Kłodzko
Ogródek zimowy nie jest już świetnym ekskluzywnym, warto mieć go nie tylko ze względu na powierzchnię użytkową czy estetykę domu, ale w celu zmniejszenia bilansu energetycznego budowli. Dzięki temu, że pawilon nagrzewa się od słońca, może stworzyć cieplny bufor, który zimą chroni przed ziąbem, a w ciągu całego roku przed zgiełkiem. Poprzez instalację ogrodu zimowego możesz wywołać obniżenie kosztów eksploatacji budynku poprzez wykorzystanie zgromadzonego w nim ciepła.
Oferta: czytaj więcej
Jak stworzyć ogród zimowy?
Jeżeli kochasz relaks w zaciszu roślin, w urokliwym zakątku swojego mieszkania oraz rozporządzasz odpowiednią przestrzenią w swoim ogrodzie możesz pokusić się o stworzenie ogrodu zimowego.
Cieplarnię najlepiej postawić od najbardziej nasłonecznionej strony domu, ponieważ w zimie będzie to posiadało kluczowe znaczenie. Ponadto, postaraj się wybrać takie miejsce, które zapewni Ci atrakcyjny i estetyczny widok. W ten sposób będziesz mógł swobodnie wypoczywać w okresie zimowym, mając imitację ogrodowego ekstrawagancji z lata. Podobnie jak w przypadku okien i drzwiczki zewnętrznych masz do wyboru profile drewniane, aluminiowe i plastikowe. Naturalnie, nadrzędna jest instalacja właściwych drzwiczki. Właściwie spore i ogromne spowodują, że nasz ogród zimowy będzie świetnie pełnił rolę tarasu również w lecie.
Na co warto zwrócić uwagę przy budowie ogrodu zimowego?
Ogrody zimowe kojarzą się z luksusem, ale nie zawsze jest to duża inwestycja. Jeżeli postanawiasz założyć go przy swojej posesji, to przede wszystkim zacznij od dobrego projektu. Zwróć między innym uwagę na to, od której strony go usytuować. Ma to znaczenie dla roślin, które w przyszłości chciałbyś w nim uprawiać. Pozostałe rośliny najlepiej będą hodowały od strony południowej, a inne od wschodniej czy północnej. Zwróć uwagę na wytrzymałość całej konstrukcji, np. zastosowane grunty oraz takie niuanse jak spadzisty dach oraz należyte podłoże.
Dlaczego system ogrodów zimowych?
Ogródek zimowy idealnie sprawdzi się, kiedy wybierasz dobrze oświetlone miejsce, czyli od południowej strony. Zadbaj o należyte podłoże. To znaczy, że zimowy ogród musi być wzniesiony na gruntach przygotowanych do przekazania obładowań, które są powiązane z większym ciężarem konstrukcji. Przy okazji możesz przygotować też posadzkowe powłoki i zaplanować nagrzewanie podłogowe. Powinieneś także właściwie zaprojektować schemat zimowego ogrodu z wysokiej klasy materiałów, ponieważ muszą one być odporne na różnorodne warunki atmosferyczne. Wybierz najlepiej aluminiowe szkielety. Zdecyduj się na szyby gwarantujące termoizolacyjność przez cały rok. Zwróć uwagę na wskaźnik przenikania ciepła UV. Im będzie on niższy, tym cieplej będzie w środku.
Jakie tereny zielone zimowe wybrać?
W przypadku gdy sądzisz nad zbudowaniem całorocznego ogrodu zimowego, z którego będziesz potrafił korzystać nawet w mroźne dni, musisz dobrać odpowiedni typ konstrukcji i przeszkleń. Do takiego ogrodu z pewnością sprawdzą się pakiety szklenia dwu – trzyszybowe wypełnionymi argonem, które zapewnią niskie przenikanie ciepła ok. 2,0 W/m2K, jak również właściwą szczelność. Musisz zwrócić uwagę by ogródek miał mocne fundamenty oraz trwałe połączenie ze elewacją, w innym przypadku budowa może się rozszczelnić, a szyby popękać.
Zasięg:
woj. dolnośląskie Kamienna Góra Legnica Bystrzyca KłodzkaOferta:
- Okna PVC Kłodzko
- Okna Drewniane Kłodzko
- Okna Aluminiowe Profile Kłodzko
- Okna Dachowe Kłodzko
- Drzwi Wewnętrzne Kłodzko
- Drzwi Zewnętrzne Kłodzko
- Rolety Kłodzko
- Żaluzje Fasadowe Elewacyjne Kłodzko
- Moskitiery Kłodzko
- Markizy Kłodzko
- Bramy Garażowe Kłodzko
- Bramy Przemysłowe Kłodzko
- Systemy Przesuwne Kłodzko
- Systemy Fasady Kłodzko
- Daszki Szklane Kłodzko
- Okna Veka Kłodzko
- Okna Trocal Kłodzko
- Okna Aluplast Kłodzko
- Okna Aluprof Kłodzko
- Systemy Termoline Kłodzko
var5-ElbtRcoMOOHiRlrIWxT3