Przykładowe formy ogrodów zimowych:

Aliver 100

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU

Najprostszy system zadaszeń. System bez izolacji termicznej. Stosowany rodzaj krokwi – profil w kształcie odwórconej litery „T” /element nośny powyzej wypełnienia/. Mozliwe wypełnienia to: polwęglan komorowy lub szklenie szkłem pojedynczym.

Aliver 400

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU

Izolowany termicznie system pozwalający na swobodne projektowanie skomplikowanych, niestandardowych kształtów przeszklonych zadaszeń. W systemie tym, element statyczny dachu umieszczony jest na zewnątrz tzn. powyżej wypełnienia. Dzięki temu, uzyskuje się gładką, wewnętrzną płaszczyznę połaci widoczną wewnątrz ogrodu. Istnieje możliwość stosowania różnych kątów nachylenia połaci w jednym zadaszeniu.

Aliver 600

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU

System izolowany termicznie z wypełnieniem nieprzeziernymi panelami o grubości 55 mm.

ZASTOSOWANIE

– zadaszenia w konstrukcji gdzie preferowane są nieprzezierne wypełnienia na dachu

Aliver 1000

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 73 mm (zwykła i renowacyjna). Rozpiętość krokwi do 2 m (szkło) lub do 2,5 m (poliwęglan). Krokiew wsparta na zintegrowanym z rynną profilu okapowym oraz przegubowym profilu kalenicowym. Zacinanie krokwi na prosto, w jednej płaszczyźnie.

Aliver 2000+

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 105 lub 125mm (zwykła lub renowacyjna). Rozpiętości krokwi: do 2,5 m (szkło) i 3 m (poliwęglan) dla krokwi 105 mm oraz 3,2 m (szkło) i 3,8 m (poliwęglan) dla krokwi 125 mm. Profile okapowe i kalenicowe posiadają specjalnie wyprofilowaną półkę, na której opierają się zacięte pod kątem prostym krokwie.

Aliver 5000+

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 150 mm (zwykła lub renowacyjna). Rozpiętość krokwi do 3,6 m (szkło) lub do 4,4 m (poliwęglan). Możliwość wzmacniania okapu typowymi stalowymi profilami, co pozwala na montowanie w ścianach pionowych konstrukcji przesuwnych lub harmonijkowych o dużych gabarytach.

ZASTOSOWANIE

– system używany przy konstruowaniu zadaszeń ogrodów zimowych o bardzo zróżnicowanym ksztalcie połaci

Aliver 6000

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU

Zadaszenia izolowane termicznie dachów o kształtach skomplikowanych. Część nośna krokwi (tzw. puszka) umieszczona na zewnątrz dachu (powyżej szkła) – rozwiązanie pozwalające uzyskać płaską, wewnętrzną powierzchnię zadaszenia. Możliwość łączenia zadaszeń nachylonych pod różnymi kątami, możliwość załamania krokwi. Stosowana komorowa przekładka termiczna uzyskuje się dobre właściwości izolacyjne. Możliwość stosowania różnych kątów nachylenia na różnych połaciach dachu.

ZASTOSOWANIE

– system używany przy konstruowaniu zadaszeń ogrodów zimowych o bardzo zróżnicowanym kształcie połaci

Vitorian Plus

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU

Izolowany termicznie system zadaszeń ogrodów zimowych o rozbudowanych kształtach. Mocowanie krokwi w okapie jak i w kalenicy za pomocą przegubowych łączników zawiasowych. Występują systemowe połączenia narożne różnych kątów: wklęsłe i wypukłe. Zworniki krokwi, belki koszowe. Krokwie o różnych wysokościach dających możliwość uzyskania rozpiętości od 1,8 do 4,5 m. Występuje odrębna rynna (mocowana do profilu okapowego za pomocą wieszaków nadających spadek) i odrębny profil okapowy. Rynna i profil okapowy posiadają łączniki: najbardziej typowe kąty załamania to 90, 135 i 150. Dla typowych kątów istnieją systemowe zworniki czyli miejsca, w których skupia się wiele krokwi. Istnieje możliwość instalowania, zarówno nad, jak i pod rynnami – profili i elementów ornamentowych (ozdobne grzebienie, ściągi konstrukcyjne, obudowy rur spustowych).

Ogrody zimowe

Ogrody zimowe to nowoczesne, estetyczne rozwiązanie stosowane do zagospodarowania Twojego tarasu, który o każdej porze roku będzie oazą spokoju. Ściany mogą być wykonane z profili aluminiowych czy PCV. Niezwykle efektownie prezentują się te, które posiadają szklany dach, umożliwiający podziwianie nieba. Aby były funkcjonalne, muszą charakteryzować się wysoką termoizolacją oraz odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne. Ważne jest, aby ich ściany wygłuszały hałasy dobiegające z zewnątrz, ponieważ ma to być miejsce odpoczynku i relaksu.

Na co warto zwrócić uwagę przy budowie ogrodu zimowego?

Ogród zimowy to wyjątkowo atrakcyjny element architektoniczny każdej posesji. Jednak aby powstał, potrzeby jest do tego przede wszystkim dobry projekt. Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie przy swoim domu, to weź pod uwagę takie elementy jak odpowiednia lokalizacja (wschód, południe, zachód, północ), podłoże, spadzisty dach, solidna i wytrzymała konstrukcja, która również zapewni dobre warunki termoizolacyjne. Istotne są już same fundamenty, które muszą być na tyle mocne, aby utrzymać całą budowlę.

Planując budowę ogrodu zimowego musisz wziąć pod uwagę wiele ważnych kwestii. Fundamenty pod taką konstrukcje powinny być odpowiednio wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, okna zastosowane w ogrodzie muszą być wysokiej jakości, najlepiej z powłoką refleksyjną. Jednak najważniejszą sprawą jest to, że musisz określić, czy Twój ogród ma być ogrzewany, czy nie. Od tego zależy jaki system wentylacji i ogrzewania musisz zaplanować, aby spełniał swoje zadanie.

Jakie ogrody zimowe wybrać??

Myśląc o ogrodzie zimowym, zastanów się najpierw czy chcesz żeby to był ogród ogrzewany czy też nie. Ogród ogrzewany sprawdzi się w przypadku wymagających roślin potrzebujących dużych ilości ciepła. Jeżeli Twoje rośliny domowe dają sobie w trochę chłodniejszych warunkach, lepiej pójść w stronę ogrodów nieogrzewanych. Głównym materiałem dla ogrodów zimowych jest szkło i poliwęglan. By zwiększyć ilość ciepła należy dopasować kąt, pod jakim pada Twój ogród. Dla maksymalizacji pochłanianego ciepła nie może być on płaski, ani też zbyt ostry